Jak leczyć problemy z pęcherzem


tagi: zdrowie, medycyna, lekarstwa

Wiele osób, szczególnie kobiet w okresie menopauzy dotyka poważny problem, jakim jest nietrzymanie moczu.

Jest to także często powód do wstydu, zażenowania i innych tego rodzaju uczuć. Bywa, że kobiety wpadają z tego powodu w depresję, ponieważ wydaje im się, że są stare, mało kobiece, a przede wszystkim usiłują swoje problemy urologiczne ukryć przed otoczeniem. Niekiedy wydaje się im nawet, że wokół nich czuć przykry zapach, a wszyscy wokół patrzą tylko na nie. Tymczasem problemy te można w bardzo prosty sposób jeśli nie zniwelować, to przynajmniej usunąć większość przykrych objawów jak te: http://www.klinikaurologii.edu.pl/rak-gruczolu-krokowego/ ale mogą one oznaczać inne choroby. 

Czasem wystarczą proste metody.
Jakie? Jest to specjalna gimnastyka mięśni dna macicy. Z wiekiem niestety one wiotczeją, ale można je wzmocnić. Ćwiczenia polegają na tym, że podczas oddawania moczu należy postarać się tak zacisnąć mięśnie, by przerwać strumień. Powinno się wytrzymać kilka sekund, a ćwiczenie to powtarzać kilkukrotnie w ciągu dnia. Warto bowiem pamiętać, że tylko regularny trening będzie miał pozytywne efekty. Innym sposobem, w jaki leczy się pęcherz nadreaktywny, jest farmakoterapia, czyli standardowe przyjmowanie preparatów aptecznych. Należą do nich leki hamujące czynność skurczową pęcherza. Są skuteczne, ale mogą mieć różnorakie skutki uboczne. Schorzenie to można również leczyć wykorzystując zabiegi operacyjne, niemniej jednak jest to ostateczność. Najpierw warto spróbować innych metod, zamiast od razu iść pod nóż. Dodatkowo lekarze radzą czasem elektrostymulację, która ma za zadanie pobudzać nerwy odpowiedzialne za skurcze pęcherza. Czasami sprawdza się także psychoterapia, bowiem w niektórych przypadkach problemy urologiczne mają swoje źródło w psychice.

Fotorelacja
zdrowie
medycyna
lekarstwa
Dodany przez Waldek, w dniu 04/07/2016

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2016 lipiec 2016 sierpień 2015 marzec 2015 luty 2015 styczeń 2015 wrzesień 2014 maj 2014 styczeń 2014 wrzesień 2013 marzec 2013 maj 2012