Jaką rolę pełnią odżywki białkowe?


tagi: zdrowie, medycyna, lekarstwa, odżywki, sport

Wśród wielu sportowców siłowych uzupełnieniem codziennej diety coraz częściej są odżywki białkowe.

Należy jednak pamiętać, że odżywki białkowe zawsze powinny być odpowiednio dobrane do naszego organizmu i co najważniejsze trzeba jest stosować zawsze zgodnie z zaleceniami. Przestrzegając te zasady będziemy w stanie równomierni rozłożyć porcje białka, które będą maksymalnie wspomagać budowę beztłuszczową naszej masy mięśniowej. Odżywki białkowe pełnią bardzo wiele ważnych funkcji, zwłaszcza w przypadku osób, które na co dzień uprawiają sporty wytrzymałościowe i siłowe. Więcej konkretnych propozycji można znaleźć na.

Na naszym rynku bez żadnego większego problemu znajdziemy mnóstwo rozmaitych odżywek proteinowych, które oczywiście nie różnią się tylko ceną i opakowaniem. W sprzedaży są produkty, które tworzone są na bazie rozmaitych form białek. Każde z tych białek tak naprawdę cechuje się różnymi wartościami odżywczymi. W dzisiejszych czasach dla sportowców, którzy chcą zwiększyć swoją masę mięśniową najcenniejsze są przede wszystkim białka kazeiny i białka serwatkowe, które w Polsce cieszą się bardzo dużą popularnością i z dnia na dzień coraz więcej osób po nie sięga. Warto jednak podkreślić, że odżywki które zawierają w swoim składzie właśnie te rodzaje protein nie należą do tanich produktów.

Suplementy białkowe utożsamiane są najczęściej z produktami, które odpowiedzialne są za wspomaganie budowy beztłuszczowej masy mięśniowej. Białko jest obecnie jednym z najważniejszych budulców naszych mięśni i wchodzi w skład włókien mięśniowych. Odżywki białkowe pomimo tego, że tworzone są przeważnie dla sportowców uprawiających sporty siłowe, nie wpływają tylko na efektywność zwiększania masy mięśni. Odżywki białkowe pomagają również spalać tkankę tłuszczową, co jest niesłychanie ważne dla osób, które chcą się pozbyć kilku zbędnych kalorii.

Fotorelacja
zdrowie
medycyna
lekarstwa
odżywki
sport
Dodany przez Waldek, w dniu 01/09/2014

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

rss icon Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

styczeń 2018 październik 2017 sierpień 2017 sierpień 2016 lipiec 2016 sierpień 2015 marzec 2015 luty 2015 styczeń 2015 wrzesień 2014 maj 2014 styczeń 2014 wrzesień 2013 marzec 2013 maj 2012