Po co iść do psychologa?


 • Gabinet Psychologii i Psychoterapii 'W relacji z Tobą' Joanna Tworek

  Aleja Wiśniowa 33/4
  53-137 Wrocław
  tel. 793 134 795
  e-mail: joanna@wrelacjiztoba.pl

  http://www.wrelacjiztoba.pl

tagi: psychologia, psychoterapia, zdrowie

Większości z nas ciężko idzie przyznanie się do błędów, do tego, że zachowaliśmy się w sposób niewłaściwy albo że nie dajemy sobie z czymś rady.

Przecież każdy z nas dąży do doskonałości, a wszelkie porażki traktujemy jak cios w nasze poczucie własnej wartości. Tego typu poglądy na życie skutkować mogą znacznymi problemami natury psychicznej. Brak akceptacji samego siebie, zaniżone poczucie własnej wartości, lęk przed podejmowaniem nowych wyzwań czy nieumiejętność nawiązywania prawidłowych i trwałych relacji interpersonalnych to zagadnienia, którymi zajmuje się psycholog.

Na szczęście psychologia i psychoterapia to nauki, które dynamicznie rozwijają się i obecnie możemy korzystać z usług naprawdę wykwalifikowanych specjalistów od naszego samopoczucia. Dobry psychoterapeuta potrafi pomóc nam zrozumieć dlaczego zachowujemy się tak, a nie inaczej. Przykład takiego psychologa można znaleźć na wrelacjiztoba.pl/o-mnie. To zabawne, bo przecież rozmawiamy z innymi ludźmi, więc na dobrą sprawę: dlaczego płacić komuś za rozmawianie? Rozmowa z psychoterapeutą czy psychologiem różni się nieco od rozmów, jakie prowadzimy na co dzień. Przede wszystkim jest ukierunkowana na poznanie.

Poznanie schematów zachowań, poznanie motywacji pewnych działań, ale przede wszystkim poznanie samego siebie. To właśnie ta wiedza daje nam szansę na korektę własnych zachowań i próbowanie nowych strategii rozwiązywania problemów. Przecież nasze życie składa się z problemów, tyle, że to co dla jednej osoby jest błahe, dla innej stanowić może przeszkodę nie do pokonania. I wtedy potrzebny nam psychoterapeuta. Osoba, która na nowo nauczy nas przeżywania emocji. Czasami jest to nauka, której nie doświadczyliśmy w dzieciństwie i ten brak generuje większość problemów.

To dlatego psychoterapia często odwołuje się do dzieciństwa i relacji z tego okresu. Mają one bowiem kluczowy dla dalszego życia sznyt, wedle którego układamy sobie dorosłe życie. Nie bójmy się wrócić do tego okresu, niezależnie jak bardzo był dla nas trudy i traumatyczny - przeżycie go ponownie może mieć oczyszczający wpływ.

Fotorelacja
psychologia
psychoterapia
zdrowie
Dodany przez Gabriela E., w dniu 12/05/2014

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Rusza Oktoberfest 2017. Służby wprowadziły wzmożone środki bezpieczeństwa

Już na sobotę (16 września) rusza Oktoberfest - jeden z największych na świecie festynów ludowych.

rss icon Zaproponujemy 20 gr opłatę za jedną foliówkę - wiceszef MŚ

Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek zapowiedział na środę, że MŚ na rozporządzeniu zaproponuje, by opłata za jedną torbę foliową wynosiła 20 gr. Dodał, że na podobnym poziomie obowiązująca opłata na części UE, przyczyniła się do ograniczenia stosowania foliówek.

rss icon Zakaz korzystania z solarium przez dzieci młodzież poniżej 18. roku życia?

Wszystkie kluby za wprowadzeniem zakazu korzystania z solarium przez dzieci młodzież poniżej 18. roku życia.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2017 sierpień 2016 lipiec 2016 sierpień 2015 marzec 2015 luty 2015 styczeń 2015 wrzesień 2014 maj 2014 styczeń 2014 wrzesień 2013 marzec 2013 maj 2012