Pomoc psychologiczna


 • Gabinet Pomocy Psychologicznej
  Psycholog mgr Marzena Janiszewska
  ul. Ozimska 40/209
  45-058 Opole
  tel. 502 65 86 80
  www.psychologopole.com
  marzenajaniszewska@psychologopole.com

  http://www.psychologopole.com

tagi: apteki, lekarstwa, leczenie, psycholog, zdrowie

Życie przynosi czasem zdarzenia, z którymi ciężko sobie samemu poradzić.

Śmierć bliskiej osoby, rozwód, rozstanie, utrata pracy czy narodziny dziecka to sytuacje silnie oddziałujące na stan emocjonalny człowieka. Nieoceniona wówczas jest obecność rodziny lub przyjaciół przy osobie przeżywającej zmiany życiowe. Dobry psycholog także może pomóc w przejściu przez ciężkie chwile i wskazać, osobie poszukującej, możliwości jakie posiada.

Niektórym osobom potrzebna jest specjalistyczna pomoc, by mogły prowadzić stabilne i szczęśliwe życie. Szczególnie dotyczy to osób, które doświadczyły traumatycznych przeżyć, takich jak gwałty, katastrofy, wypadki. Jednak osoby dorastające w rodzinach z problemem alkoholowym, przemocą czy niepełnych także wymagają terapii. Psychoterapeuta dopasuje odpowiednie metody pomocy, tak by przyniosły jak najbardziej owocne wyniki. Przepracowanie problemów czy pokonanie lęków powstałych w wyniku negatywnych przeżyć wymagają jednak przede wszystkim wielkiego wysiłku ze strony osoby, której udzielana jest pomoc. To ona musi samodzielnie przejść drogę przemiany i zaakceptować wszystkie swoje emocje, pogodzić się z przeszłością. Specjalista może pokazywać tylko tę drogę, podrzucać wskazówki i być wsparciem dla swojego klienta. Więcej informacji w tym zakresie można znaleźć na stronie http://www.psychologopole.com.

Przyjazne otoczenie, pełne akceptacji i miłości, jest najlepszym lekarstwem na trudności dnia codziennego. Jest niezwykle potrzebne również w cięższych przypadkach. Sprzyja szybszemu dochodzeniu do równowagi psychicznej i do otwarcia się na nowe doświadczenia, które niesie życie. Specjaliści niosący pomoc psychologiczną zgodnie twierdzą, że to najbardziej pożądane środowisko życia dla każdego człowieka.

W razie potrzeby jednak wsparcia można szukać we wszystkich gabinetach psychologicznych i psychoterapeutycznych rozmieszczonych na terenie całego kraju. Niezależnie czy mieszka się w stolicy, mieście średniej wielkości takim jak Opole, czy w zupełnie małej wiosce, wszędzie można znaleźć takie placówki. Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak fizyczne.

Fotorelacja
apteki
lekarstwa
leczenie
psycholog
zdrowie
Dodany przez Waldek, w dniu 27/01/2014

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Zablokowano prawie tysiąc domen hazardowych. Będzie państwowe "eKasyno"

Prawie tysiąc nielegalnie działających internetowych domen hazardowych zablokowali ich dostawcy na wniosek urzędników Ministerstwa Finansów. Blokowanie takich stron od lipca umożliwia znowelizowana ustawa hazardowa. Obecnie na rejestrze wpisano 978 adresów.

rss icon Wycinka drzew z prywatnych nieruchomości: Szyszko wie o kłopotach gmin, lecz nie pomoże

Samorządy mają problemy z nowymi zasadami usuwania drzew z prywatnych nieruchomości. Ministerstwo Środowiska nie zamierza ich rozwiązać.

rss icon Elektrycznym autem na Księżyc

Wizja miliona samochodów elektrycznych jeżdżących po polskich drogach na 2025 roku był mało realna. Bardzo realne był natomiast to, że rozwijanie elektromobilności przyczyni się do przyśpieszenia rozwoju polskiego przemysłu.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2017 sierpień 2016 lipiec 2016 sierpień 2015 marzec 2015 luty 2015 styczeń 2015 wrzesień 2014 maj 2014 styczeń 2014 wrzesień 2013 marzec 2013 maj 2012