Praca psychologa


tagi: praca psychologa

Praca psychologa jest bardzo trudną specjalizacją, ponieważ jest to osoba, której zadaniem jest pomoc zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym w uporaniu się z problemami, z którymi te osoby nie mogą same sobie poradzić. Terapię psychologiczną stosuje się u dzieci mające w szkole problemy z nauką, lub z tym, że są obiektem żartów innych dzieci w szkole. Często wstydzą się one powiedzieć rodzicom o takim stanie rzeczy, udając, że wszystko jest w porządku, ale tak naprawdę nie widzą wyjścia z sytuacji. Bardzo bowiem często słyszymy w środkach masowego przekazu o historiach dzieci szykanowanych przez rówieśników, co doprowadziło ich do próby samobójczej. 
Gdyby można było w porę zareagować, może nic złego by się nie stało, dlatego kiedy zauważymy, że z naszą latoroślą, dzieje się coś złego, reagujmy, aby zapobiec negatywnym w skutkach sytuacjom. Pomoc psychologiczna przydaje się także ludziom dorosłym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej - na przykład jest to zdrada lub śmierć współmałżonka, depresja, nieudane próby samobójcze, różnego rodzaju uzależnienia, które są uzupełnieniem terapii w klinikach odwykowych i wiele innych. 
Bardzo często wydaje nam się wtedy, że nasze życie się skończyło, że już nic dobrego na nas nigdy nie czeka, że nie mamy po co żyć... Oczywistym jest, że po ciosie, jaki otrzymaliśmy, bardzo trudno jest się podnieść, ale z czasem trzeba umieć odnaleźć się w tej sytuacji i spróbować żyć na nowo. Nie będzie to łatwe, ale trzeba próbować. A terapia u psychologa może być naprawdę dobrym wyjściem.

Fotorelacja
praca psychologa
Dodany przez Krystian M., w dniu 31/01/2018

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Ministerstwo zachęca do kupowania bitcoinów? To oszustwo

Wejdź na handel kryptowalutami - zachęcają maile wysyłane... z rządowych adresów. Takie wiadomości trafiają do skrzynek internautów np. z domeny mg.gov.pl - czyli dawnego Ministerstwa Gospodarki. na rzeczywistości te wiadomości są jednak spreparowane nie mają nic wspólnego z instytucjami rządowymi.

rss icon W 2018 r. wejdą na życie największe na ostatnich latach zmiany na CIT

W 2018 r. przedsiębiorców czekają największe na ostatnich latach zmiany na CIT. Zdecydowana większość z nich ma jeden cel - zamknąć możliwe kierunki optymalizacji podatkowych - mówi menadżer, doradca podatkowy na Crido Taxand Monika Lewandowska.

rss icon Rekordowy od lat import węgla z Kaliningradu

Import węgla z obwodu kaliningradzkiego przez rosyjsko-polskie przejście kolejowe na Braniewie na tym roku będzie rekordowy. Do Polski ma wjechać do końca roku według prognoz ok. 2,75 mln ton - podał Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej na Olsztynie.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

styczeń 2018 październik 2017 sierpień 2017 sierpień 2016 lipiec 2016 sierpień 2015 marzec 2015 luty 2015 styczeń 2015 wrzesień 2014 maj 2014 styczeń 2014 wrzesień 2013 marzec 2013 maj 2012