Rak prostaty - sposoby leczenia.


tagi: medycyna, apteki, lekarstwa, rak, nowotwór, leczenie, sposoby

Chociaż nowotwór prostaty może się pojawić u mężczyzn w każdym wieku, to jednak statystyki są bezlitosne dla panów koło siedemdziesiątki.

Zachorowania przed 40 rokiem życia stanowią niewielki odsetek, wszystkich notowanych przypadków raka gruczołu krokowego. Nowotwór stercza (rak prostaty), jak wiele innych nowotworów potrafi nie dawać latami żadnych objawów. 
Najczęstszym z nich są problemy z oddawaniem moczu i częstomocz. Czasami mogą się pojawić też krwiomocz i zakażenia dróg moczowych. Do objawów uogólnionych raka stercza, należą zaś m.in. obrzęki kończyn dolnych, dolegliwości bólowe, a także bóle kostne. Dla rozpoznania tego nowotworu, ważne jest oznaczenie stężenia markera PSA w surowicy. Coraz to skuteczniejsze metody opracowane na leczenie raka prostaty sprawiają, że raka stercza można dzisiaj zaliczyć do chorób przewlekłych (oczywiście pod warunkiem, że zostanie odpowiednio wcześnie zdiagnozowany). 
Metody leczenia raka prostaty obejmują hormonoterapię, chemioterapię oraz leczenie operacyjne. Ta pierwsza, niestety nie podlega powszechnej refundacji przez NFZ. Hormonoterapia bywa bowiem stosowana w Polsce dopiero po chemii u pacjentów z rozsianym nowotworem. Specjaliści uważają, że stosowanie hormonoterapii na jak najwcześniejszym etapie leczenia (przed zastosowaniem chemioterapii), pozwala uzyskać znacznie lepsze rezultaty. W profilaktyce raka wciąż najważniejsza jest wczesna diagnostyka, która umożliwia szybkie podjęcie skutecznego leczenia. 
Dlatego tak ważne jest, by mężczyźni, którzy zauważą u siebie niepokojące zmiany, nie bagatelizowali ich tylko konsultowali z lekarzami specjalistami. W tej walce bowiem, stawką jest życie.
zobacz też: klinikaurologii.edu.pl

Fotorelacja
medycyna
apteki
lekarstwa
rak
nowotwór
leczenie
sposoby
Dodany przez Mikołaj G., w dniu 22/10/2017

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Zobacz także:

Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

styczeń 2018 październik 2017 sierpień 2017 sierpień 2016 lipiec 2016 sierpień 2015 marzec 2015 luty 2015 styczeń 2015 wrzesień 2014 maj 2014 styczeń 2014 wrzesień 2013 marzec 2013 maj 2012