Rak prostaty - sposoby leczenia.


tagi: medycyna, apteki, lekarstwa, rak, nowotwór, leczenie, sposoby

Chociaż nowotwór prostaty może się pojawić u mężczyzn w każdym wieku, to jednak statystyki są bezlitosne dla panów koło siedemdziesiątki.

Zachorowania przed 40 rokiem życia stanowią niewielki odsetek, wszystkich notowanych przypadków raka gruczołu krokowego. Nowotwór stercza (rak prostaty), jak wiele innych nowotworów potrafi nie dawać latami żadnych objawów. 
Najczęstszym z nich są problemy z oddawaniem moczu i częstomocz. Czasami mogą się pojawić też krwiomocz i zakażenia dróg moczowych. Do objawów uogólnionych raka stercza, należą zaś m.in. obrzęki kończyn dolnych, dolegliwości bólowe, a także bóle kostne. Dla rozpoznania tego nowotworu, ważne jest oznaczenie stężenia markera PSA w surowicy. Coraz to skuteczniejsze metody opracowane na leczenie raka prostaty sprawiają, że raka stercza można dzisiaj zaliczyć do chorób przewlekłych (oczywiście pod warunkiem, że zostanie odpowiednio wcześnie zdiagnozowany). 
Metody leczenia raka prostaty obejmują hormonoterapię, chemioterapię oraz leczenie operacyjne. Ta pierwsza, niestety nie podlega powszechnej refundacji przez NFZ. Hormonoterapia bywa bowiem stosowana w Polsce dopiero po chemii u pacjentów z rozsianym nowotworem. Specjaliści uważają, że stosowanie hormonoterapii na jak najwcześniejszym etapie leczenia (przed zastosowaniem chemioterapii), pozwala uzyskać znacznie lepsze rezultaty. W profilaktyce raka wciąż najważniejsza jest wczesna diagnostyka, która umożliwia szybkie podjęcie skutecznego leczenia. 
Dlatego tak ważne jest, by mężczyźni, którzy zauważą u siebie niepokojące zmiany, nie bagatelizowali ich tylko konsultowali z lekarzami specjalistami. W tej walce bowiem, stawką jest życie.
zobacz też: klinikaurologii.edu.pl

Fotorelacja
medycyna
apteki
lekarstwa
rak
nowotwór
leczenie
sposoby
Dodany przez Mikołaj G., w dniu 22/10/2017

Wiadomości o podobnej tematyce

rss icon Od stycznia czeka was drożyzna na małych sklepach?

Jeśli procedowany obecnie zakaz handlu na niedziele rzeczywiście wejdzie na życie wraz z początkiem 2018 r., zakup produktów spożywczych pierwszej potrzeby będzie możliwy jedynie na małych osiedlowych sklepach. a może ich właściciele wykorzystają brak konkurencji do podwyższenia cen?

rss icon Innowacje pomogą wskoczyć gospodarce do wyższej ligi

Kluczowym wyzwaniem był dziś zaspokojenie rosnących aspiracji społeczeństwa mierzonych poziomem dobrobytu. Potrzebna był i lepsza współpraca między nauką a biznesem - uznali uczestnicy debaty "Centralny Okręg Przemysłowy. na kierunku innowacyjnej gospodarki na Polsce", która odbyła się na Stalowej Woli z okazji 80-lecia COP.

rss icon Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

październik 2017 sierpień 2017 sierpień 2016 lipiec 2016 sierpień 2015 marzec 2015 luty 2015 styczeń 2015 wrzesień 2014 maj 2014 styczeń 2014 wrzesień 2013 marzec 2013 maj 2012