zdrowie

Oferta czasów odchudzających w Resurs

Słowa kluczowe: góry, leczenie, medycyna, morze, rehabilitacja, turnusy, uroda, wczasy, zdrowie

(...) Zapoznaj się z ofertą wczasów odchudzających.  To wczasy, które zmieniają życie. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż coraz więcej osób cierpi na nadwagę. Nie zawsze jest to kwestia popularnego przekonania, (...)

Dodany przez Krystian M., w dniu 11/08/2016

Dodany przez Krystian M., w dniu 11/08/2016

Jak leczyć problemy z pęcherzem

Słowa kluczowe: lekarstwa, medycyna, zdrowie

(...) Wiele osób, szczególnie kobiet w okresie menopauzy dotyka poważny problem, jakim jest nietrzymanie moczu. Jest to także często powód do wstydu, zażenowania i innych tego rodzaju uczuć. Bywa, że kobiety wpadają z tego powodu w depresję, ponieważ wydaje im się, że są stare, mało kobiece, a przede wszystkim usiłują swoje problemy urologiczne ukryć przed otoczeniem. Niekiedy wydaje się im nawet, że wokół nich czuć przykry zapach, a wszyscy wokół patrzą tylko na nie. Tymczasem problemy te można w bardzo prosty sposób jeśli nie zniwelować, to przynajmniej usunąć większość przykrych objawów jak (...)

Dodany przez Waldek, w dniu 04/07/2016

Dodany przez Waldek, w dniu 04/07/2016

Skuteczne wybielanie zębów

Słowa kluczowe: apteki, leczenie, zdrowie

(...) Coraz więcej osób zaczyna poważnie myśleć nad wybieleniem swoich zębów. W końcu śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu z nas. Dzięki niemu będziemy wyglądać znacznie piękniej. Warto więc czasem zdecydować się na takie wybielanie zębów. To profesjonalny zabieg, który bez problemu wykonamy już w wielu klinikach stomatologicznych. Oczywiście najpierw będziemy musieli wybrać się na wizytę rozpoznawczą. To wtedy wybrany stomatolog dokładnie opisze nam, na czym będzie polegać cały zabieg. Dzięki temu będziemy mogli się do niego jeszcze lepiej przygotować. Pamiętajmy również, że po takim zabiegu (...)

Dodany przez Elwira T., w dniu 22/08/2015

Dodany przez Elwira T., w dniu 22/08/2015

Operacja żylaków- sposób na zdrowe nogi.

Słowa kluczowe: medycyna, uroda, zdrowie, żylaki

(...) Pozostawmy tę decyzję profesjonaliście. Do wyboru mamy klasyczną operację lub też ablację laserową. Klasyczny sposób rozwiązania problemu w niektórych wypadkach wydaje się nadal najodpowiedniejszy, chociaż wiąże się z dłuższą rekonwalescencją i przeżywaniem bólu w początkowym okresie po zabiegu, kiedy to rany będą się goiły.  Metoda ablacji polegająca na oddziaływaniu na zmienioną chorobowe żyłę światłem lasera, jest nowocześniejsza i pozwala już kolejnego dnia powrócić do normalnej aktywności (...)

Dodany przez Gabriela E., w dniu 13/03/2015

Dodany przez Gabriela E., w dniu 13/03/2015

Terapia logopedyczna dla dorosłych

Słowa kluczowe: apteki, uroda, zdrowie

(...) Nie tylko dzieci borykają się z problemami natury logopedycznej, ale dotyczą one także osób dorosłych. Jednakże musimy wiedzieć, że bez względu na to, w jakim wieku jesteśmy możemy skutecznie pozbyć się problemów z mową, korzystając z terapii logopedycznej. Jakie są cele terapii? Bez wątpienia głównym celem terapii jest regres choroby oraz poprawienie sprawności wśród osób, mających problemy z mową. Tym samym w terapii odnajdziemy elementy, jakimi są usuwanie zaburzeń mowy, wszelkiego typu wad (...)

Dodany przez Mikołaj G., w dniu 02/03/2015

Dodany przez Mikołaj G., w dniu 02/03/2015

Zdrowotne właściwości miodu

Słowa kluczowe: dieta, leczenie, medycyna, zdrowie

(...) Słodki miód prosto z pasieki, to nie tylko wspaniały przysmak, ale również jest on prawdziwym panaceum, o czym doskonale wiedziały nasze babcie. Miód jest produktem pomagającym nie tylko w przypadku grypy czy przeziębienia, ale także na wiele innych chorób, czego wielu z nas nie jest świadomych. Wpływ miodu na zdrowie zauważyli już starożytni Grecy, znanym "amatorem" miodu, był ojciec medycyny - Hipokrates, który przypisywał swoją długowieczność częstemu spożywaniu miodu. Ponadto stosował również (...)

Dodany przez Elwira T., w dniu 05/02/2015

Dodany przez Elwira T., w dniu 05/02/2015

Jaką rolę pełnią odżywki białkowe?

Słowa kluczowe: lekarstwa, medycyna, odżywki, sport, zdrowie

(...) Wśród wielu sportowców siłowych uzupełnieniem codziennej diety coraz częściej są odżywki białkowe. Należy jednak pamiętać, że odżywki białkowe zawsze powinny być odpowiednio dobrane do naszego organizmu i co najważniejsze trzeba jest stosować zawsze zgodnie z zaleceniami. Przestrzegając te zasady będziemy w stanie równomierni rozłożyć porcje białka, które będą maksymalnie (...)

Dodany przez Waldek, w dniu 01/09/2014

Dodany przez Waldek, w dniu 01/09/2014

Po co iść do psychologa?

Słowa kluczowe: psychologia, psychoterapia, zdrowie

(...) Większości z nas ciężko idzie przyznanie się do błędów, do tego, że zachowaliśmy się w sposób niewłaściwy albo że nie dajemy sobie z czymś rady. Przecież każdy z nas dąży do doskonałości, a wszelkie porażki traktujemy jak cios w nasze poczucie własnej wartości. Tego typu poglądy na życie skutkować mogą znacznymi problemami natury psychicznej. Brak akceptacji samego siebie, zaniżone poczucie własnej wartości, lęk przed podejmowaniem nowych wyzwań czy nieumiejętność nawiązywania prawidłowych i trwałych relacji interpersonalnych to zagadnienia, którymi zajmuje się psycholog.Na szczęście psychologia i psychoterapia to nauki, które dynamicznie rozwijają się i obecnie możemy (...)

Dodany przez Gabriela E., w dniu 12/05/2014

Dodany przez Gabriela E., w dniu 12/05/2014

Pomoc psychologiczna

Słowa kluczowe: apteki, leczenie, lekarstwa, psycholog, zdrowie

(...) Życie przynosi czasem zdarzenia, z którymi ciężko sobie samemu poradzić. Śmierć bliskiej osoby, rozwód, rozstanie, utrata pracy czy narodziny dziecka to sytuacje silnie oddziałujące na stan emocjonalny człowieka. Nieoceniona wówczas jest obecność rodziny lub przyjaciół przy osobie przeżywającej zmiany życiowe. Dobry psycholog także może pomóc w przejściu przez ciężkie chwile i wskazać, osobie poszukującej, (...)

Dodany przez Waldek, w dniu 27/01/2014

Dodany przez Waldek, w dniu 27/01/2014

Estetyka zębów

Słowa kluczowe: leczenie, medycyna, zdrowie, zęby

(...) zabiegi stomatologiczne, profesjonalne leczenie kanałowe, istnieje również stomatologia dziecięca oraz wiele profesjonalnych skutecznych działań stomatologicznych, które skuteczne walczą z taką przypadłością jak paradontoza. Osoby z grubszym portfelem mogą pozwolić sobie na implanty, czyli specjalne nakładki na zęby, lub całościowe uzupełnienia. Takie rozwiązania nie kosztują mało, ale efekt będący efektem ich zastosowania jest zdumiewający! Wtedy zęby wyglądają naprawdę zachwycająco i pięknie się prezentują. Takie metody bardzo skutecznie poprawiają wygląd uzębienia to raz, są też i niezwykle estetycznie działającą (...)

Dodany przez Krystian M., w dniu 29/09/2013

Dodany przez Krystian M., w dniu 29/09/2013

Lekarstwa z domowej apteki

Słowa kluczowe: apteka, zakupy, zdrowie

(...) Porządna apteka internetowa zaproponuje wiele dodatkowych gadżetów swoim klientom. Są to przykładowo oferty specjalne, pomoc specjalisty terapeuty czy dietetyka, atrakcyjne promocje, darmowe porady medyków specjalistów. Wciąż wzrastającą popularnością cieszą się apteki, w których dermokosmetyki, kosmetyki i leki bez recepty są dostępne na wyciągnięcie ręki i poukładane na regałach. Klient bierze koszyk i snuje się pomiędzy półkami, ogląda kosmetyki Vichy, SVR, Bioderma i inne, tanie leki. A gdy istnieje potrzeba nabycia leków na receptę, czeka na nas uśmiechnięta Pani farmaceutka za ladą sklepową. W dobie zwiększającej się liczby odkrywanych kompromitacji oraz skandali z udziałem koncernów farmaceutycznych powraca popularność ziołolecznictwa. Zioła lecznicze i ich świetne działanie na szereg (...)

Dodany przez Waldek, w dniu 24/05/2012

Dodany przez Waldek, w dniu 24/05/2012

Na wojnę z żylakami

Słowa kluczowe: lekarstwa, uroda, zdrowie

(...) Nowoczesną a także efektywną metodą mało inwazyjnego usuwania żylaków jest ablacja laserowa EVLA i EVLT. Metoda EVLT wykorzystuje prąd elektryczny o częstotliwości 460 kHz a także mocy 2-4 W. W efekcie rażenia prądu ścianki żylaka zostają podgrzane do temperatury około osiemdziesięciu pięciu stopni Celcjusza, a w taki sposób wygenerowana energia cieplna powoduje obkurczenie się ścianek żylaka i w konsekwencji jego zmniejszenie a także zamknięcie. Leczenie żylaków metodą EVLA polega na wprowadzeniu końcówki lasera w przestrzeń żyły w znieczuleniu miejscowym. Laser generuje fale o długości niespełna dwa tysiące nm, jakie niszczą z powodzeniem ścianki żylaka i w konsekwencji prowadzą do zarastania jego światła. Świat idzie (...)

Dodany przez Tadeusz P., w dniu 23/05/2012

Dodany przez Tadeusz P., w dniu 23/05/2012

Medycyna w sporcie

Słowa kluczowe: medycyna, uroda, zdrowie

(...) Charakterystyka rynku medycznego, a szczególnie medycyna sportowa, to obszary, jakie stawiają przed produktami dla pacjenta czy też produktami dla seniora bardzo wyśrubowane wymogi i nakładają paragrafy wymagające spełniania surowych norm bezpieczeństwa.Sklep medyczny już od przeszło lat zajmuje się fachowym oraz kompleksowym wyposażeniem sal medycznych oraz gabinetów w sprzęt dla seniora a także dla lekarza.Długi staż w dziedzinie handlu obsługującej zaopatrzenie medyczne pozwolił nam w wystarczająco dużym stopniu przetestować artykuły rehabilitacyjne czy też (...)

Dodany przez Waldek, w dniu 21/05/2012

Dodany przez Waldek, w dniu 21/05/2012

Choroby prostaty

Słowa kluczowe: leczenie, medycyna, zdrowie

(...) Opracowania naukowe nie wykazały predyspozycji dziedzicznych do zachorowalności na raka prostaty. Ale jeśli w rodzinie jakiś mężczyzna cierpiał wcześniej na nowotwór gruczołu krokowego lub też zdecydował się na operację prostaty zaleca się po ukończeniu 50-go roku życia cykliczną kontrolę stanu prostaty. Problemy gruczołu prostaty skutkują zaburzeniami funkcji seksualnych takimi jak zaburzenia erekcja ale również uciskiem na cewkę moczową. Powolny rozrost gruczołu prostaty jest normalną konsekwencją starzenia się ciała człowieka i z biegiem lat dotyczy bardzo wielu mężczyzn. Procesowi temu towarzyszą takie czynniki jak stresogenny tryb życia, zbyt mało różnorodne odżywianie się, mała ilość ruchu. Dlatego zaleca się aktywność z obszaru profilaktyki takie jak wizyty cykliczne u specjalistów, niskotłuszczowa dieta, spacery, uprawianie sportu, itp. Od wielu lat badacze podejmują badania dotyczące zrozumienia istoty powstawania nowotworów prostaty. Nie wiadomo do końca, co stoi za tajemnicą modyfikowania przez organizm zdrowych komórek gruczołu prostaty na komórki rakowe. (...)

Dodany przez Elwira T., w dniu 19/05/2012

Dodany przez Elwira T., w dniu 19/05/2012
Copyright ©2018. rev. 4.0. [ ]

styczeń 2018 październik 2017 sierpień 2017 sierpień 2016 lipiec 2016 sierpień 2015 marzec 2015 luty 2015 styczeń 2015 wrzesień 2014 maj 2014 styczeń 2014 wrzesień 2013 marzec 2013 maj 2012